logo
ENLIVEN

ELLUJÄÄMISKOMPLEKT

TÖÖRIISTAD

logo

 

 

 


Mis on Moodle?

 

Moodle põhimõte Lego klotside abil

 

Kuidas alustada

 

Seadistage oma Moodle'i kursus: koduleht, õppijad

 

Suhtlemine: sõnumid ja foorum

 

Sisu käsitlemine: Moodle'i toimetaja, ressursid ja tegevused

 

Teabe kogumine: valikud, tagasiside

 

Hindamine: ülesanded, viktoriin, küsimuste pank

 

 

 

 


 

 

 

 

Mis on Moodle?

 

Moodle on õppehaldussüsteem (LMS), mis toetab kogu õppimise/õpetamise protsessi alates kursuste loomisest kuni õppesisu edastamiseni. See on avatud lähtekoodiga platvorm, mis on loodud selleks, et luua võimalusi rikkalikuks suhtluseks õpetaja ja õppijate vahel. Seda kasutatakse laialdaselt kaugõppeks, pööratud klassiruumis (Flipped Classroom) ja kohalolekuõppes. See on üles ehitatud sotsiaalkonstruktsionistliku pedagoogika hariduslike lähenemisviisidega, kuid toetab ka teisi õppimisviise. Moodle'iga saate lisada ressursse, luua tegevusi, kasutada selle sisemist sõnumsidesüsteemi, jälgida ja hinnata õppijate edusamme kogu kursuse jooksul.

 

 

Moodle põhimõte Lego klotside abil

 

Moodle on modulaarne platvorm, mis võimaldab laiendada oma võimalusi pluginate ja seadistuste kaudu. Seda arhitektuuri saab seletada analoogia abil Lego klotsidega. Iga plokk lisab funktsiooni või seadistamise valiku, mida saavad kasutada õpetajad ja õppijad.

 

Moodle seletatuna Lego klotside abil (Slaidid)

 

 

Kuidas alustada?

 

Moodle'i saab installida ja käivitada personaalarvutites, võrguserverites või pakkuda pilveteenusena. Tänu ametlikule Moodle'i rakendusele (official Moodle App) (saadaval Androidile ja IOS-ile) saate Moodle'i kasutada ka oma mobiilseadmetes, nutitelefonides ja tahvelarvutites.

Tavaliselt kasutate õpetajana oma asutuse installitud Moodle'i kursust, mis on teie jaoks juba konfigureeritud. Kui see on nii, liikuge uue kursusega alustamiseks jaotisesse “Moodle'i kursuse seadistamine”.

 

 

Millised on erinevad viisid Moodle installimiseks ja kasutamiseks?

 

 

1

 
Pilt 1: “Liivakasti” (Sandbox) demonstratsiooni valik

 

 

Pöörake tähelepanu iga saidi paremas alanurgas asuvale taimerile, kui see nulli jõuab, läheb kogu teie edu kaotsi ja Moodle naaseb algolekusse. Iga tund lähtestatakse sait. Teised inimesed võivad demosaiti samal ajal kasutada, nii et teie sisu on ootamatult kustutatud või muudetud.

 

2


Pilt 2: “Liivakast” (Sandbox) taimeri lähtestamine

 

Järgmine samm “liivakasti” juurde pääsemiseks on autentimine. Sisselogimisfaasis saate kasutada mõnda eelmääratletud demokontot koos seotud rollidega. Teie kogemus sõltub valitud rollist. Sisselogimise õigused on loetletud vastavatel sisselogimislehtedel:

 

“Mount Orange School” demo:

 

Moodle “liivakast” (sandbox) Demo:

 

Pärast sisselogimist saate teha katseid, kasutada seda õpetust ja uurida Moodle'it.

 

 

Moodle juhtpaneel

 

Vaikimisi suunatakse nii õpetajad kui ka õpilased pärast edukat sisselogimist nende enda juhtpaneeli (Dashboard) lehele. Siit leiate kõik oma kursused, nagu allpool näidatud. See leht on suurel määral kohandatav, kuid põhielemendid on kursused.

 

Järgmiste Moodle'i teemade uurimise jätkamiseks valige loendist sobiv kursus.

 

3


Pilt 3: Juhtpaneeli näidis (klassikaline)

 

 

4

Pilt 4: Juhtpaneeli näidis (kohandatud) (classic)

 

 

Juhtpaneelile pääseb juurde ka klõpsates oma kasutajamenüül, mis on nähtav ekraani paremas ülanurgas, ja valides rippmenüüst valiku juhtpaneel (Dashboard).

 

5


Pilt 5: Juurdepääs juhtpaneelile kasutajaprofiili rippmenüüst

 

 

Seadistage oma Moodle'i kursus: koduleht, õppijad

 

 

Mis on Moodle kursus?

 

Moodle’i kursus on koht, kus hoitakse kõiki õppematerjale ja tegevusi. Kursuse sisuga saavad tutvuda kursuslased.

 

Lisateavet Moodle'i kursuste kohta saate järgmisest videost:

 

Mis on Moodle'i kursus?
video

 

 

Looge uus Moodle kursus

 

Tavaliselt peaks teile kui õppejõule olema kursus loodud juba teie õppeasutus poolt.

 

Kui teil on aga vaja luua uus kursus, peavad teil olema administraatori õigused. Administraatorina peate pääsema juurde oma saidi halduspaneelile (Site administration panel), nagu on näidatud alloleval. Samuti pääsete juurde valikule "Lisa uus kursus" (Add a new course) sisestades järgmise URL: www.yourmoodlesiteaddresshere/courses/index.php

 

6


Pilt 6: Uue kursuse valiku lisamine

 

 

Uue Moodle'i kursuse loomiseks järgi seda juhendit:

 

Looge kursus. Administraatori põhitõed.
video

 

 

Õppijate registreerimine

 

Moodle'i kursusel olles saate jätkata õppijate lisamist. Võite lubada ise registreerumise, et õppijad saaksid ise kursustele registreeruda, või lisada nad käsitsi. Registreerimisprotsessi kohta lisateabe saamiseks vaadake kursusele registreerumise dokumentatsiooni (course enrollment ).

 

 

Moodle kursuse koduleht

 

Moodle'i kursusel osaledes kuvatakse teile järgmine kasutajaliides:

 

7


Pilt 7: Moodle kursuse koduleht

 

 

Mõne näitega saate tutvuda ka kursuse kodulehe ametlikust Moodle'i dokumentatsioonist.

 

 

Kuidas muuta kursuse jaotisi?

 

Kui soovite kursuse sisu lisada või muuta, peate sisenema muutmisrežiimi (Edit mode). Õpetajana saate kursuste muutmiseks klõpsata nupul “Lülita redigeerimine sisse" (Turn editing on)

 

8


Pilt 8: Lülita redigeerimise sisse nupp

 

Kui olete redigeerimisrežiimi (Edit mode) sisenenud, saate seda teha:

 

 

Kursuse jaotises saate lisada ressursse ja tegevusi (Add Resources and Activities).

 

 

Mis on plokid?

 

Plokid on elemendid, mis pakuvad mingit teavet või juurdepääsu Moodle'i funktsioonidele. Neid saab paigutada mis tahes Moodle'i lehele ja need on kasulikud tööriistad oma kursuse isikupärastamiseks ja seadistamiseks.

 

Mis on plokid?
video

 

Mõned näited ploki elementidest on järgmised:

 

9


Pilt 9: Plokkide näited

 

Ploki lisamiseks peate sisenema “redigeerimisrežiimi” (Edit Mode). Seejärel kuvatakse navigeerimissahtli allosas valik "lisa plokk" (Add Block).

 

 

Suhtlemine: sõnumid ja foorum

 

Moodle võimaldab vahetada sõnumeid kursusel osalejate, õppijate ja õpetajate vahel. Saate saata üksikkasutajatele privaatsõnumeid, luua grupivestlusi ja suhelda foorumite kaudu.

 

 

Kiirsõnumid

 

Kiirsuhtlus võimaldab saata ja vastu võtta privaatsõnumeid. Seda tüüpi suhtlus on asünkroonne, kasutajad peavad viimaste värskenduste, st sissetulevate sõnumite nägemiseks lehe uuesti laadima.

 

 

Sõnumite saatmine ja vastuvõtmine

 

Saate saata kiirsõnumeid, klõpsates võrgukasutajate plokis kasutajanime kõrval asuval pilveikoonil (kui see on olemas):

 

10


Pilt 10: Võrgus olijate plokk

 

Teise võimalusena, kui kasutaja on võrguühenduseta, võite minna tema kasutajaprofiilile (näiteks kursusel osalejate jaotisest). Seejärel klõpsake valikut Sõnum (Message). See avab suhtlusakna.

 

11


Pilt 11: Kasutajaprofiili sõnum

 

Teade (number punasel väljal) võib ilmuda sõnumiikooni paremasse ülaossa, see tähendab, et teil on mõned sissetulevad kirjad, mida pole veel loetud/avatud.

 

12


Pilt 12: Sõnumiteade

 

Sõnumi vaatamiseks peate sellel klõpsama, avaneb uus vestlusaken. Siin näete kõiki vahetatud sõnumeid ja “akent” vestlusele vastamiseks, nagu on näidatud alloleval pildil:

 

13

Pilt 13: Suhtlusaken

 

 

 

Vestlus

 

Vestlus võimaldab kasutajatel vahetada reaalajas sõnumeid teiste võrgukasutajatega. Suhtlus on sünkroonne. Selle peab lubama õpetaja, saate vestlusesse siseneda, klõpsates vestlusikoonil, nagu on näidatud alloleval pildil:

 

14


Pilt 14: Vestlustegevuse näide

 

Seejärel sisenege vestlusse, et liituda reaalajas tekstivestlusega:

 

15


Pilt 15: Sisenege vestlusesse

 

Siinkohal saate alustada sõnumite saatmist mis tahes tekstipõhise vestlustööriistaga (Whatsapp, Facebook Messenger, Telegram jpm).

Lisateavet sõnumside võimaluste kohta saate lugeda ametlikust sõnumside dokumentatsioonist.

 

 

Foorum

 

Foorumeid või arutelufoorumeid kasutatakse üldjuhul rühmaga suhtlemiseks, antud juhul kursusel osalejate või ühise ülesande kallal töötava õppijate alarühmaga. Neid saab kasutada ideede, arvamuste ja ruumide koondajatena, et võimaldada edasisi arutelusid kursuse materjalide ja uuenduste üle.

 

On olemas üks spetsiaalne foorumi tüüp nimega "Teated" (Announcements), mis luuakse vaikimisi, kui loote uue kursuse. See ei ole päris foorum, kuna on ühesuunaline suhtlusvahend, mida kasutatakse kursuste teadaannete avaldamiseks (kõik kursusel osalejad on selle automaatselt tellinud, kuid ei saa teadaannete postitustele vastata).

 

16


Pilt 16: Kursuse teadaanded

 

Tavafoorum on kahesuunaline, siin saavad kursuslased arutleda ja uusi teemasid lisada. Õpetajad saaksid seda tegevust kasutada ka õppijate osalemise hindamiseks ja nende ametikohtade hindamiseks.

 

Lisateabe saamiseks ja seadistamie valikute saamiseks vaadake järgmist videot foorumi tegevuse kohta:

 

Foorum
video

 

 

Sisu käsitlemine: Moodle'i redaktor, ressursid ja tegevused

 

 

Moodle'i toimetaja

 

Tekstisisu loomine toimub Moodle’i tekstiredaktoris “Atto”. See WYSIWYG (What You See Is What You Get) redaktor võimaldab kasutajatel kirjutada ja vormindada tekstipõhist sisu. Samuti võimaldab see sisestada multimeediumfaile (pildid, videod jne) ilma HTML-i kirjutamise vajaduseta (taustal tõlgitakse teie sisu automaatselt HTML-i).

See redaktor ilmub kõikjal, kus teksti sisestamine/muutmine on lubatud. Näiteks saate seda kasutada Moodle'i ressursside ja tegevuste kirjeldamiseks, viktoriinide ja plokkide sees.

Vaikimisi kuvatakse tekstiredaktor lühemas vormingus, kuid saate seda laiendada, klõpsates kõige vasakpoolsemal ikoonil (alloleval pildil number 1):

 

17


Pilt 17: Moodle'i tekstiredaktor, ahendatud vaade. Allikas:
https://docs.moodle.org/311/en/Atto_editor
, Litsents
GPLv3

 

Teksti vormindamise nupud:

  1. Laiendage, näidake/peitke teist nuppude rida koos lisafunktsioonidega, vaadake järgmist pilti (Moodle'i tekstiredaktor, laiendatud versioon)
  2. Stiil (Style), saate valida erinevate pealkirjatasemetega lõigustiile
  3. Paks (Bold) tekstistiil
  4. Kaldkirjastiil (Italic)

 

Teksti joondamise nupud:

  1. Täpploend (Bulleted list)
  2. Nummerdatud nimekiri (Numbered list)
  3. Lisa link (Add link), lisab või muudab valitud teksti/objekti hüperlingi
  4. Eemalda link (Unlink), eemaldab olemasolevad hüperlingid valitud tekstist/objektist

 

Täiustatud funktsioonide nupud:

  1. Lisa pilte
  2. Lisa emotikone (kui see on lubatud)
  3. Lisa meediat, sisestage või redigeerige heli-/videofaili
  4. Salvesta heli, reaalajas helisalvestus läbi mikrofoni (nõutav)
  5. Salvesta video, reaalajas videosalvestus veebikaamera kaudu (nõutav)
  6. Manustatud failide haldamine
  7. H5P, võimaldab lisada H5P interaktiivset sisu (H5P interactive content ) 
  8. (Lisateave H5P kohta) (Learn more abou H5P)

 

Altpoolt leiate Moodle'i tekstiredaktori laiendatud versiooni:

 

18


Pilt 18: Moodle'i tekstiredaktor, laiendatud vaade. Allikas:
https://docs.moodle.org/311/en/Atto_editor
, Litsents
GPLv3

 

Teksti vormindamise nupud:

  1. Allajoonimine (Underline)
  2. Läbikriipsutus (Strikethrough)
  3. Alamindeks (Subscript)
  4. Ülemine indeks (Superscript)

 

Teksti joondamise nupud:

  1. Joondage vasakule/keskele/paremale (Align left/Centre/Right)
  2. Vähendage/suurendage taanet (Decrease/Increase Indent)

 

Täiustatud funktsioonide nupud:

  1. Võrrandiredaktor (Equation Editor), võrrandite sisestamine või redigeerimine
  2. Erimärgid (Special Characters), valige erimärkide komplekti vahel
  3. Tabel (Table), tabelite lisamine/muutmine
  4. Tühjenda vorming (Clear Formatting), kustutab kogu HTML-koodi, mis võib olla seotud valitud tekstiga/objektiga.
  5. Tagasi võtma/uuesti tegema (Undo/Redo) viimati sooritatud toiminguid
  6. Ligipääsetavuse kontrollija (Accessibility Checker), kontrollib ligipääsuprobleemide ilmnemisel hoiatustega teksti ligipääsetavust.
  7. Ekraanilugeja abimees (Screen Reader Helper) aitab tekstist aru saada, tõstes esile stiile, linke ja pilte
  8. HTML/koodi vaade (HTML/Code View) näitab toodetud HTML-i (lõppväljund).

 

Moodle'i redigeerija salvestab teie edusammud automaatselt (perioodiliselt), nii et kui unustasite hiljutised muudatused salvestada, võite siiski leida oma sisu redaktorisse salvestatuna.

 

Moodle sisaldab ka täiustatud tekstiredaktorit nimega TinyMCE, kuhu saab kirjutada otse HTML-is. Selle kohta saate rohkem lugeda dokumentatsioonist: TinyMCE redaktor (TinyMCE editor).

 

 

Ressursid

 

Moodle'i ressursid on üksused, mida õpetajad kasutavad oma hariduslike eesmärkide toetamiseks. Need üksused on staatilised. See tähendab, et nad ei võimalda õppijatel omavahel ega Moodle platvormiga suhelda, vaadata interaktiivse sisu tegevusi (Activities) ja võivad ulatuda lihtsatest pdf-failidest, linkidest tervete raamatuteni.

 

Moodle'i ressursside tüübid vastavalt ametlikule dokumentatsioonile:

 

 

Need on standardressursid, mis sisalduvad enamikes Moodle'i installides. Samuti on aadressil https://moodle.org/plugins, saadaval tuhandeid tasuta pistikprogramme, mida süsteemiadministraatorid saavad Moodle'i funktsioonide laiendamiseks installida.

 

 

Tegevused

 

Tegevused on tööriistad/ruumid, kus õppijad saavad suhelda teiste õppijate või õpetajatega.

 

Tavalises Moodle'is on erinevat tüüpi tegevusi, mille leiate, kui redigeerimisrežiim (Edit mode) on sisse lülitatud ja klõpsate linki "Lisa tegevus või ressurss" (Add an activity or resource):

 

 

Need on tavatoimingud, mis sisalduvad enamikes Moodle'i installides. Aadressil https://moodle.org/plugins on saadaval tuhandeid tasuta pistikprogramme, mida süsteemiadministraatorid saavad Moodle'i funktsioonide laiendamiseks installida.

 

 

Kuidas lisada ressursse ja tegevusi?

 

Igat tüüpi Moodle`i ressursse ja tegevusi (Resources and Activities) saab lisada kursusel redigeerimisrežiimi (Edit Mode) sisendes. Seejärel saate klõpsata lingil “Lisa tegevus või ressurss 'Add an activity or resource', nagu allpool kirjeldatud.

 

Lubage õpetajana kursuse redigeerimise (Course Editing) võimalus oma kursuse kodulehel:

 

8


Pilt 19: Sisenege redigeerimisrežiimi

 

 

Kerige alla jaotiseni, kuhu soovite uue tegevuse või ressursi lisada ja klõpsake lingil "Lisa tegevus või ressurss" (Add an activity or resource):

 

20


Pilt 20: Lisage tegevus või ressurss

 

Avaneb uus aken, kus saate valida lisatava tegevuse või ressursi:

 

21


Pilt 21: Lisa tegevus

 

 

22


Pilt 22: Lisa ressurss

 

 

Valige tegevus või ressurss, mille soovite lisada ja klõpsake sellel. Järgmisena palutakse teil sisestada teatud valitud sisutüübi jaoks mõned seadistamise suvandid.

 

Igal üksusel on teatud suvandid, mille saate valida, järgides ekraanil kuvatavaid juhiseid. Tavaliselt, kui klõpsate tegevusel või ressursil, näete järgmist lehte (see võib olenevalt valitud üksusest veidi erineda, see on näide failiressursi lisamisest): 

 

23


Pilt 23: Näide uue ressursi lisamisest (Fail)

 

 

Tavaliselt on uue sisu lisamiseks vaja vaid mõnda valikut. Sel juhul peate lisama oma failiressursi nime ja loomulikult faili enda! Kui olete kõik soovitud valikud seadistanud, saate jätkata, klõpsates nuppu "Salvesta ja kuva" (Save and display), et vaadata sisu otse oma kursusel. 

 

 

Teabe kogumine: valikud, tagasiside

 

 

Mis on valikuline tegevus?

 

See on tegevus (Activity), mis võimaldab teil esitada küsimuse, millele kursusel osalejad saavad vastata. Kasulik on teha kiireid küsitlusi. Iga valikutegevus koosneb ühest küsimusest ja valikute seeriast, mis kuvatakse raadionuppudena.

 

See tegevus on eriti kasulik:

 

Valiku lisamiseks lisage tegevus (Add an activity), valides valikuikooni.

Andke sellele nimi ja kirjeldus ning määrake muud valikud olenevalt kasutusjuhtumist.

 

Valiktegevuse ülevaade:

 

Valik
video

 

 

Altpoolt leiate valiku näite, kus õppijatel palutakse kuuluda mõnda projektirühma (nad saavad valida ainult ühe võimaluse):

 

24


Pilt 24: valiktegevuse näite vaade

 

 

Kuidas küsida tagasisidet?

 

Tagasiside on mitmekülgne tegevus (Activity), mida sageli kasutatakse kursuste ja õpetajate hinnangute kogumiseks. Näiteks võite koguda õppijate arvamusi, et oma õpetamist parandada. Pärast iga õppetundi võite küsida oma õppijatel tagasisidet, et saaksite oma strateegiat vastavalt nende vastustele kohandada.

Tagasiside sisse saate lisada valikvastustega küsimusi, jah/ei küsimusi, avatud tekstiga küsimusi ja vastusepõhiseid küsimusi. Viimased sõltuvad varasematest vastustest, seega ilmuvad need ainult siis, kui tagasisidetegevuse käigus on valitud konkreetne valik.

 

Tagasiside lisamiseks (Add an activity) lisage tegevus, valides tegevuse valijas ikooni Tagasiside.

Andke sellele nimi ja kirjeldus ning määrake muud valikud olenevalt kasutusjuhtumist.

Mõned täpsemad seaded võimaldavad teil:

 

 

Siit saate lisateavet tagasisidetegevuse kohta, sealhulgas mõningaid levinumaid seadeid:

 

Tagasiside: kuulake oma õppijaid
video

 

 

Hindamine: ülesanded, viktoriin, küsimuste pank

 

 

Ülesanded

 

Ülesanded võimaldavad õppijatel esitada töid oma õpetajale hinde määramiseks. Õpetajana kasutate ülesannete koostamiseks Moodle’i tekstiredaktorit (Moodle text editor) , seetõttu võivad need sisaldada ka multimeedia sisu. Näiteks võite lisada ülesandena video ja paluda õppijatel kirjutada oma arvamus ja testida oma arusaamist küsimuste seeria kaudu.

 

Ülesandeid võib anda kõigile teie kursuse osalejatele, rühmale või ainult ühele õppijale.

Ärge unustage alati küsida konkreetselt, mida õppijad esitama peaksid, st vormingut ja faile, mida eeldate, et nad üles laadiksid. Samuti võite otsustada, et teie õppijad täidavad ülesande otse Moodle'i redaktori (Moodle editor) abil või laadivad üles teatud failitüübi.

 

Ülesande lisamiseks lisage tegevus (Add an activity) valides tegevuse valijas ülesande ikooni.

Andke sellele nimi ja kirjeldus ning määrake muud valikud olenevalt kasutusjuhtumist. Järgmises videos näete mõnda levinumat ülesannete seadistamse valikut:

 

Ülesanne (Assignment)
video

 

 

Kuidas ülesandeid hinnata?

 

Pärast loomist ja avaldamist saavad õppijad ülesandeid esitada ning teil on võimalik neid vaadata ja hinnata.

Ülesannete hindamiseks on kolm peamist viisi:

 

  1. Hindeid saate määrata otse esitamise lehelt, kus saate tutvuda ka kõigi kursusel osalejate esildistega: 

     

    25


    Pilt 25 Esitamise lehe ülevaade

     

    Iga esitatud esildise vaatamiseks klõpsake nuppu "Hinne" (Grade).

     

    26


    Pilt 26: Õpetaja esitamise vaade. Allikas:
    https://docs.moodle.org/311/en/Assignment_activity
    , Litsentsiga
    GPLv3

     

    • Tühik, mis näitab esitatud tööd (1), sellele saab teha märkusi otse Moodle'is
    • Esitust (2) sisaldava faili saab alla laadida
    • Hinde sisestus (3), siin saab määrata ülesandele hinde
    • Individuaalne tagasiside ruum (4), õppijad saavad kommentaare või tähelepanekuid, mida siia kirjutate.
    • Salvesta ja kuva järgmine nupp (5), salvestab teie töö ja kuvab järgmise esituse
    • Samuti saate nooltega (6) taotluste vahel liikuda edasi-tagasi

     

    Kui ülesanded on hinnatud, salvestab Moodle tulemused kursuse hinderaamatusse.

  2.  

  3. Hinnete aruanne või hinderaamat, iga kursuse õppijate kõik hinded on leitavad kursuse hinderaamatust. Sellele pääseb juurde navigeerimissahtli lingilt Hinne.

     

    Hinnete aruande kohta saate lisateavet järgmisest videost:

  4.  

  5. Üksikvaade (Single view) võimaldab kursuse õpetajal vaadata kas ühe õppija kõiki hindeid või kõigi õpipijate ühte hindepunkti. Sellele vaatele pääsete juurde, kui avate Kursuse avalehe (Course homepage) > Hinded (Grades)>:
  6.  

    27


    Pilt 27: Hinnete üksikvaade

     

 

 

Kuidas lisada viktoriini?

 

Viktoriin on võimas tegevus paljude seadistatavate valikutega. Manustatud multimeediumiga (pildid, lingid, videod jne) saate lisada mitut tüüpi küsimusi.

 

Viktoriini lisamiseks lisage tegevus (Add an activity) , valides tegevuse valijas Viktoriini ikooni.

Andke sellele nimi ja kirjeldus ning määrake muud valikud olenevalt kasutusjuhtumist.

 

Enne jätkamist peate valima ühe järgmistest küsimuste tüüpidest (Question types):

 

28


Pilt 28: Viktoriini küsimuste tüüpide valik

 

Kui olete küsimuse tüübi valinud, on aeg küsimused luua. Loomisprotsess varieerub sõltuvalt teie eelmisest valikust. Kui loote uue küsimuse, salvestatakse see automaatselt küsimuste panka (Question bank), et seda saaks edaspidi uuesti kasutada.

 

Küsimuste pank (Question bank) on koht, kuhu salvestatakse kõik küsimused. Õpetajana saate luua küsimuste andmebaasi, neid kategoriseerida, vaadata/redigeerida ja eksportida uute viktoriinide loomiseks.

 

Seda protsessi ja viktoriinide ülevaadet selgitatakse paremini järgmises videos:

 

Viktoriin (Quiz)
video